Kolędnicy
Rychter-Janowska Bronisława (1868-1953)
ID: 1379
17 x 24,3 cm w św. p-p.
olej/tektura
Sygnatura
sygn. p. d.: "B. RYCHTER-JANOWSKA"
Dekoracyjna kompozycja z charakterystycznym dla malarstwa artystki motywem dworku. Jednocześnie wśród bogatego dorobku malarskiego prace ze scenerią zimową nie należą do najpopularniejszych. Staje się ona, obok nietypowego, świątecznego tematu, atutem obrazu.
Proweniencja: