Kaczki

ID: 911

Proweniencja

Praca pochodzi ze spuścizny artysty. Po jego śmierci oznaczona pieczęcią spadkobiercy obrazów-Petera Koestera.

44,5 x 56 cm

olej/płótno naklejone na tekturę

Sygnatura

p. d. napis: "A.KOESTER"

Aleksander Koester był wybitnym malarzem niemieckim. Prezentowane „Kaczki” są przykładem najbardziej charakterystycznego motywu malarskiego w twórczości artysty - ptactwa wodnego. Malarz potrafił w mistrzowski sposób przedstawić różnorodność ptasich piór. Tematyka ta przyniosła mu jednocześnie dużą popularność (z tego powodu był również znany jako „kaczka Koester”). Pomysł na ten wątek narodził się prawdopodobnie ok 1896 roku, kiedy po studiach Koester zamieszkał w znanej miejscowości artystycznej Południowego Tyrolu - Klausen.

na odwrocie pieczątka niemiecka: "Aus dem Nachlass des A. Koester Kunstmalers Diessen a./A."