Gruszki

ID: 3593

7 000 zł

Proweniencja

39,6 x 57,5 cm w świetle ramy

olej/płótno

Sygnatura

sygn. l. d.: Kasper Pochwalski

Martwe natury w malarstwie artysty są rzadkością. Ciekawy pod względem kolorystycznym obraz „Gruszki” jest przykładem charakterystycznego stylu malarza. Artysta, jeden z założycieli Zrzeszenia Artystów Plastyków „Zwornik”, pomimo studiów we Francji, nie uległ wpływom tamtejszej awangardy. Zamiłowanie do koloru i swobodnej ekspresji było jednymi z filarów jego artystycznej działalności.