39,5 x 57,5 cm w świetle ramy
olej/płótno
Sygnatura
sygn. l. d.: „Kasper Pochwalski”
Proweniencja
Martwe natury w malarstwie artysty są rzadkością. Ciekawy pod względem kolorystycznym obraz „Gruszki” jest przykładem charakterystycznego stylu malarza. Artysta, jeden z założycieli Zrzeszenia Artystów Plastyków „Zwornik”, pomimo studiów we Francji, nie uległ wpływom tamtejszej awangardy. Zamiłowanie do koloru i swobodnej ekspresji było jednymi z filarów jego artystycznej działalności.