Gracje

ID: 3591

Proweniencja

11,8 x 20,8 cm

olej/płótno

Utalentowany kolorysta, twórca kompozycji figuralnych, pejzaży krakowskich Plant czy widoków wiejskich. Larisch był uczniem Ignacego Pieńkowskiego, Józefa Pankiewicza i Felicjana Kowarskiego w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W Paryżu uzupełniał swoją wiedzę u Józefa Pankiewicza. Umiejętności warsztatowe, doskonałe wyczucie barwy, zainteresowanie sztuką dawnych mistrzów – tak widoczne w twórczości przedwcześnie zmarłego artysty - odnaleźć można również w tej urokliwej, niewielkich rozmiarów kompozycji

na krośnie oznaczenie: "177"