34,2 x 49,4 cm
olej/tektura
Sygnatura
sygn. l. g.: "Wlastimil Hofman"
Oferowany obraz znakomicie oddaje styl malarski Wlastimila Hofmana. Kolekcjonerzy jego twórczości znajdą w nim charakterystyczne postaci dziecięce, wyrazisty sposób malowania, wrażliwość na niuanse kolorystyczne i nastrój zadumy. Dzieci były bohaterami wielu obrazów artysty. Przedstawiał je często w towarzystwie faunów, aniołów, zwierząt przez co prace te nie były prostymi przedstawieniami postaci, ale zyskiwały wymiar metafizyczny, o rozbudowanej symbolice. Bogactwo motywów ludowych, wątków mitologicznych budowało charakterystyczny styl artysty, który łączył świat wyobrażony i rzeczywisty. Poprzez te zestawienia kompozycje Hofmana nakłaniają do przemyśleń.
na odwrocie oznaczenia