Dzieci

ID: 444

38 x 38,7 cm w świetle ramy

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "Wlastimil / Hofmann / 1931"

Datowanie

1931

Wielowymiarowe kompozycje o specyficznym, lirycznym nastroju, stały się rozpoznawalnym malarskim językiem Hofmana.

Idylliczne wizerunki dzieci na tle pogodnego nieba nadają kompozycji nieco naiwny charakter. Wyidealizowanie postaci ludowych, dziecięcy bohaterowie obrazów zaliczają się do jednych z typowych cech malarstwa Hofmana. Uczeń Malczewskiego w swoich dziełach przeplatał wątki baśniowe czy religijne ujawniane za pomocą bogatej symboliki. Wielowymiarowe kompozycje o specyficznym, lirycznym nastroju, stały się rozpoznawalnym malarskim językiem Hofmana. Pochodzący z okresu międzywojennego obraz ujmuje pełną uroku prostotą przedstawienia.