Chaty przy drodze

ID: 1035

17,2 x 26,2 cm w świetle ramy

olej/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "BR. RYCHTER-J. 1908"

Datowanie

1908

Olejny, urokliwy pejzaż powstał w okresie, kiedy Rychter-Janowska założyła prywatną szkołę malarstwa w Starym Sączu. Choć placówka przetrwała tylko rok, pozostawiła ślad aktywnej działalności malarki w środowisku artystycznym. W obrazie dominująca, ciemna tonacja kolorystyczna, przełamana została łuną światła na horyzoncie. Dzięki temu praca zyskała ciekawy kontrast barwny nadający mu dekoracyjności.