92 x 60 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. p. d.: "Landau"
Tematyka portretowa często pojawiała się w twórczości malarza. Odzwierciedlały się w niej poszukiwania artystyczne twórcy. Ciepła tonacja, z wykorzystaniem czerwieni i brązów oraz mocny kontur to typowe cechy portretów artysty widoczne w tej pracy. Oferowany obraz pokazuje charakterystyczny styl Zygmunta Landau i jest ciekawą propozycją w jego dorobku twórczym.