Alarm

ID: 1565

47 x 48,5 cm w świetle ramy

olej/tektura malarska

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "Jerzy Kossak 1920 [?]"

na odwrocie napisy ołówkiem: alarm i Ziembicki

Proweniencja:

Dynamiczna kompozycja w charakterystycznej dla artysty stylistyce. Dobrze namalowana, rozbudowana scena rodzajowa wpisuje się w najważniejszy nurt malarstwa Kossaka - motywy batalistyczne i żołnierskie.