Alarm
Kossak Jerzy (1886-1955)
ID: 1565
47 x 48,5 cm w świetle ramy
olej/tektura malarska
Sygnatura
sygn. i dat. p. d.: "Jerzy Kossak 1920 [?]"
na odwrocie napisy ołówkiem: alarm i Ziembicki
Proweniencja:
Dynamiczna kompozycja w charakterystycznej dla artysty stylistyce. Dobrze namalowana, rozbudowana scena rodzajowa wpisuje się w najważniejszy nurt malarstwa Kossaka - motywy batalistyczne i żołnierskie.