Alarm
Kossak Wojciech (1856-1942)
ID: 1214
46,2 x 59,3 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. p. d.: "Wojciech Kossak"
Postaci żołnierzy, sceny batalistyczne to sztandarowe motywy obrazów Wojciecha Kossaka. Należy do nich prezentowany obraz o dynamicznie ujętej kompozycji.
Kazimierz Olszański „Wojciech Kossak”, Zakład Narodowy imienia Ossolińskich, Wrocław-Warszawa-Kraków-Gdańsk-Łódź, 1982.