Alarm

ID: 1214

46,2 x 59,3 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "Wojciech Kossak"

Postaci żołnierzy, sceny batalistyczne to sztandarowe motywy obrazów Wojciecha Kossaka. Należy do nich prezentowany obraz o dynamicznie ujętej kompozycji.

Kazimierz Olszański „Wojciech Kossak”, Zakład Narodowy imienia Ossolińskich, Wrocław-Warszawa-Kraków-Gdańsk-Łódź, 1982.