Wzgórza

ID: 3645

Proweniencja

40 x 30 cm

technika mieszana, papier

Sygnatura

sygn. i dat. u dołu: "Jan Tarasin 90"

Datowanie

1990

Kompozycje Jana Tarasina pełne są nieoczywistych zestawień. Dynamiczne układy znaków, abstrakcyjnych plam jedynie sugerujących realne kształty, potrafił artysta połączyć w harmonijną całość. To nie są monotonne, minimalistyczne struktury. Na obrazach artysty widzimy bogactwo koloru, wielość elementów przedstawionych na poziomie symbolicznym. Popularność jego prac pokazuje, że nie straciły nic ze swej uniwersalności i siły artystycznego oddziaływania. Wciąż odczytuje się w nich dążenie Tarasina do uchwycenia tego, co przypadkowe, z tym co uporządkowane.

na odwrocie: - sygn. i dat.: "33 / JTarasin 90 / wzgórza"; - napisy: "248/K / 7000000,-"; na odwrocie oprawy pieczęć (częściowo czytelna): "WOJEWÓDZKI KONSERWATOR ZABYTKÓW / w Krakowie / Przedmiot [?] nie podlega zakazowi / wywozu za granicę"