Tors, z teki Katharsis

ID: 1313

68,8 x 52,7 cm w św. p-p. (arkusz); 64,5 x 48,5 cm (odcisk płyty)

miękki werniks, akwaforta barwna/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "M Abakanowicz 85" (ołówkiem)

Datowanie

1985

Rozważania na temat ludzkiego ciała przyjmowały w twórczości artystki najczęściej formę prac rzeźbiarskich. Najbardziej znane – abakany, stanowią znaczący wkład w rozwój współczesnej sztuki (nie tylko polskiej). Nowatorskie spojrzenie na tkaninę, jej wymiar przestrzenny, możliwości nadawania formy i eksperymentowanie z materią, składają się na rzeźbiarski fenomen Abakanowicz. Praca „Tors, z teki Katharsis” jest kontynuacją zainteresowania artystki problematyką cielesności i figury.

oznaczenie l. d.: p.d.a. (ołówkiem);

na odwrocie nalepka galeryjna