Święty Jan Złotousty, biskup Konstantynopola, późne lata 40. XX w.
37 x 26,5 cm w św. p-p.
Datowanie
późne lata 40. XX w.
Stan zachowania: zagięcia papieru, dosztukowany fragment podłoża - praca po konserwacji
Proweniencja
- dar artysty; - kolekcja prywatna, Polska
w kompozycji napisy cyrylicą
Praca reprodukowana:
K. Czerni, "Nowosielski - sztuka sakralna. Lourdes, Biały Bór, zbiory prywatne", Kraków 2023, s. 267 (Il. barwna).