Przy oknie

ID: 3088

129 x 73 cm w świetle ramy

olej/płótno

Akt kobiecy w przedstawionej pracy Wacława Taranczewskiego został zredukowany do formy abstrakcyjnej. Swobodne pociągnięcia pędzla i zastosowana kolorystyka sprawiają, że postać kobieca wtapia się w ciemne tło, stając się jego uzupełnieniem. Uproszczona kompozycja ożywiona została przez jaskrawe plamy koloru.

na odwrocie pieczęcie ramiarskie i nalepki galeryjne