Projekt polichromii, 1985

ID: 4194

Proweniencja

47,7 x 38,7 cm w świetle ramy

akwarela, ołówek/papier

Sygnatura

sygn. i dat. u dołu: "J. NOWOSIELSKI 1985"

Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, Kraków 2003.

Datowanie

1985

Znakomite malarskie przedstawienie projektu polichromii powstało w połowie lat 80. W biografii artysty był to czas intensywnej działalności wystawienniczej w Polsce i zagranicą. Wymienić należy przykładowo udział w wystawie zbiorowej w Norymberdze, ekspozycję w krakowskiej Galerii Krzysztofory, indywidualną wystawę w Salonie Sztuki Współczesnej BWA w Bydgoszczy czy Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. W tej ostatniej prezentowane były m. in.: „szkice architektoniczne, rysunki projektowe cerkwi i polichromii - Hajnówka, Warszawa Wola, Lourdes, Warszawa Jelonki, Wesoła k. Warszawy, Izabelin k. Warszawy, Lublin, Jerzmanowice”. W 1985 roku Nowosielskiemu przyznano tytuł naukowy profesora zwyczajnego oraz wyróżnienia, w tym Medal św. Marii Magdaleny II stopnia (najwyższe odznaczenie cerkwi prawosławnej w Polsce) i Nagrodę im. Jana Cybisa.

oznaczenie l. g.: "1:25"; Praca posiada szkło muzealne; Stan zachowania: pofalowanie papieru