Projekt ikony

ID: 2070

Proweniencja

- dar artysty - kolekcja prywatna, Polska

56 x 28 cm w świetle ramy

akryl/płótno

Sygnatura

sygn. na odwrocie: "J.N."

Subtelnie malowana kompozycja wpisująca się w tematykę sakralną, mocno kojarzoną z twórczością Jerzego Nowosielskiego. Nasycone plamy koloru kładzione bezpośrednio na płótno urzekają surowym, czystym pięknem. To malarstwo bez upiększeń i ozdobników. Przedstawione szkicowo postaci świętych, podobnie jak napisy, trudno jednoznacznie zidentyfikować. Sygnowane przez artystę dzieło jest przy tym niezwykle dekoracyjne. Motywy sacrum ujęte są w niedopowiedzianej, lekkiej formie.