Projekt ikonostasu - praca dwustronna

ID: 459

21,5 x 31 cm w św. p-p.

akwarela/karton

Sygnatura

sygn. na odwrocie: "Jerzy Nowosielski"

Jerzy Nowosielski w swojej twórczości chętnie sięgał po tematykę religijną. Pięknie malowane ikony, pomysłowe projekty sakralne i polichromie przedstawiał z charakterystyczną kreską i malarską wrażliwością. Oferowana kompozycja dwustronna to projekt jednego z symboli architektury sakralnej prawosławia.

na odwrocie scena Ukrzyżowania (ołówkiem)

Proweniencja:

- dar artysty

- kolekcja prywatna, Polska