Projekt ikonostasu

ID: 4160

Proweniencja

33 x 23 cm w świetle ramy

akwarela, tusz/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "JERZY NOWOSIELSKI"

Wykonany z dużą lekkością, a jednocześnie przemyślany kompozycyjnie projekt, oprócz walorów czysto malarskich zyskuje także dekoracyjnością. Fenomenem projektów sakralnych Nowosielskiego jest ich silne zakorzenienie zarówno w przestrzeni religijnej, jak i świeckiej. Tego typu prace artysty dobrze funkcjonują w obu wymiarach. Nie narzucając się ze swoim metafizycznym przekazem, jednocześnie subtelnie emanują niedopowiedzeniem, szalenie intrygującym także dla malarstwa świeckiego. Warte zauważenia są także sprawny warsztat malarski, swoboda rysunku i wyobraźnia artysty.