Portret abstrakcyjny, 1999

ID: 5121

50 000 zł

Proweniencja

65,2 x 50 cm

olej, kolaż, technika mieszana/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "J. J. ZIÓŁKOWSKI / IX 1999"

Datowanie

1999

Kompozycja pochodząca z młodzieńczego okresu twórczości absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych jest ciekawym przykładem talentu artysty, a zarazem początkowych inspiracji malarskich. Jakub Julian Ziółkowski realizuje się zarówno w sztuce figuralnej, jak i abstrakcyjnej. W jego dziełach dostrzega się nawiązania do surrealizmu, malarstwa metafizycznego, a nawet sztuki Dalekiego Wschodu. Artysta indywidualnie prezentował swoje dzieła m. in. w Nowym Jorku, Genewie i Londynie.