Portret A. M. Swinarskiego

ID: 1427

32,7 x 40,5 cm w św. p-p.

akwarela, tusz/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "maja 58"

Obraz wystawiany: „Franciszek Starowieyski i jego życiowe pasje”, Nowa Sól, marzec-kwiecień 2012

Datowanie

1958

Prezentowaną pracę Mai Berezowskiej można zaliczyć do typowej w jej twórczości. Znakomita malarka i ilustratorka, z wielkim talentem i subtelnością tworzyła rysunki zamieszczane w wielu polskich i zagranicznych czasopismach (m. in. francuskim „Le Figaro”). „Portret A. M. Swinarskiego” – poety, satyryka, wraz z autorską dedykacją dla Franciszka Starowieyskiego (który zresztą bywał modelem słynnej artystki), jest ciekawą propozycja dla miłośników talentu Mai Berezowskiej.

napis autorski l. d.: "Les amis de nos amis sonts nos amis! / Kochanemu Panu Franciszkowi Starowieyskiemu – Majaberezowska";

tytuł pracy p. d.: "Portret A. M. Swinarskiego."