Modlitwa

ID: 4228

Proweniencja

18,6 x 17,7 cm

olej/sklejka

Sygnatura

sygn. na odwrocie: "Jerzy Nowosielski" (ołówkiem)

Prezentowana praca wyróżnia się nietypowym formatem. W malowanym na sklejce portrecie dominuje ciemna gama kolorystyczna, potęgująca atmosferę zadumy. Postać rozmodlonej kobiety przywołuje skojarzenia z obrazami sakralnymi. Ta stylistyka wykorzystana została jednak w sposób niezwykle subtelny, przez co kompozycja Nowosielskiego zyskuje uniwersalny wymiar.

Stan zachowania: ubytki, uszkodzenia warstwy malarskiej