Maska

ID: 4176

Proweniencja

20,2 x 13,8 cm w św. p-p.

Sygnatura

sygn. p. d.: "J.N."

W oferowanej pracy rozpoznawalna stylistyka Jerzego Nowosielskiego przedstawiona została w ciekawej, artystycznej formie. Gęsty układ linii, „kafelkowa” struktura pracy wyróżniają ją na tle innych, rysunkowych prac malarza. Na niewielkim formacie obrazu udało się twórcy zamieścić intrygującą warstwę interpretacyjną i artystyczną.