Kompozycja z postacią

ID: 908

34,6 x 25,7 cm w św. p-p.

technika własna, gwasz, tusz/papier

Sygnatura

sygn. u dołu: "lenica"; sygn. na odwrocie: "lenica"

Przedstawienia figuralne w obrazach Alfreda Lenicy stanowią rzadkość. Artysta znany z posługiwania się abstrakcją, w oferowanej pracy w interesujący sposób połączył malarską ekspresję z motywem postaciowym. Wtopiony w płaszczyznę kompozycji nadaje jej unikatowy charakter.

Proweniencja:

– ze spuścizny po artyście

– kolekcja prywatna, Warszawa (od 2000 r.)