Kompozycja geometryczna

ID: 3384

85 x 85 cm

czarny pisak, biała płyta

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "WANDA GOŁKOWSKA ·2003"

Datowanie

2003

Sztuka oparta na minimalizacji, oszczędności środków wyrazu, a jednocześnie fascynacja formą geometryczną, to kluczowe pojęcia artystycznego kodu Gołkowskiej. Należała ona do wybitnych polskich twórców awangardowych. Realizowała projekty w obrębie sztuki konceptualnej, abstrakcji geometrycznej, mail-art czy op-art. W kręgu zainteresowań artystki znajdowały się również faktura dzieła sztuki, kompozycje przestrzenne, collage. Gołkowska aktywnie uczestniczyła w przemianach polskiej sztuki powojennej, począwszy od wystawy w Arsenale w 1955 roku.