Kompozycja błękitna - dyptyk

ID: 3083

167,5 x 174 cm

akryl/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: WANDA GOŁKOWSKA.1987

Datowanie

1987

Abstrakcja geometryczna typowa dla trzeciego etapu twórczości profesor Wandy Gołkowskiej (lata 1978-2001). Sztuka oparta na minimalizacji, oszczędności środków wyrazu widoczna w tej pracy, pokazuje rodzaj artystycznej wrażliwości artystki. Należała ona do wybitnych polskich twórców awangardowych. W trakcie 60-letniej pracy artystycznej realizowała projekty w obrębie sztuki konceptualnej, abstrakcji geometrycznej, mail-art czy op-art.  Uczestniczyła w przemianach polskiej sztuki powojennej, począwszy od wystawy w Arsenale w 1955 roku.

napis na odwrocie: WANDA GOŁKOWSKA BŁ / 5 / 87