Kompozycja abstrakcyjna

ID: 380

34,2 x 24,5 cm

olej/płyta

Sygnatura

sygn. p. d.: "lenica"

Charakterystyczny dla artysty sposób malowania, nasycone kolory i pełna dynamizmu abstrakcyjna forma. Oferowana, sygnowana kompozycja namalowana została z wykorzystaniem intensywnej palety barw. Dzięki niuansom w tonacji kolorów praca nabiera głębi i wyrazistości.

Proweniencja:

– ze spuścizny po artyście

– kolekcja prywatna, Warszawa (od 2000 r.)

Alfred Lenica korzystał z różnych sposobów artystycznej narracji. Bliska mu była dekalkomania, taszyzm, korzystał z osiągnięć kubizmu i surrealizmu. W malarstwie widział podobieństwo do muzyki (studiował w Konserwatorium Muzycznym w Poznaniu), a jednocześnie narzędzie służące do wyrażania emocji i przeżyć. O uznaniu i popularności artysty świadczy obecność jego dzieł w wielu kolekcjach muzealnych (np. Muzeum Narodowym w Krakowie, Poznaniu, Warszawie), a także zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.