ID: 463

3 700 zł

70 x 31 cm w św. p-p.

technika mieszana, gwasz/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "Lidia i Jerzy / Skarżyńscy / 75"

Obraz wystawiany: Pół wieku metafory, Galeria Anna Iglińska, Kraków, marzec-kwiecień 2001.

Przykładem nietuzinkowej, plastycznej wyobraźni artysty jest prezentowana kompozycja z 1975 roku. Fantastyczny stwór przywołuje skojarzenia ze stylistyką surrealizmu. Biegłość techniki malarskiej i nieskrępowana twórcza energia wybitnego pedagoga warte są uwagi kolekcjonerów. W roku powstania omawianej pracy Skarżyński został odznaczony m. in. Nagrodą Miasta Krakowa oraz nagrodą na XI Międzynarodowym Salonie Komiksu i Animacji w Lucce we Włoszech.

na odwrocie naklejka wystawowa: "GALERIA / ANNA IGLIŃSKA / Indywidualna wystawa / „Pół wieku metafory” marzec 2001 / ul. Bracka 4, Kraków" [nr telefonu]

Proweniencja: