9 x 12 cm
obraz chemiczny, technika własna, emulsja światłoczuła, papier fotograficzny, szkło, drewno
Sygnatura
sygn. i dat. na odwrocie: "M. PIASECKI / 1959 R."
Datowanie
1959
Przykład dobrego warsztatu Marka Piaseckiego, wywodzącego się z pogranicza fotografii, malarstwa, grafiki. Artysta, twórca tzw. miniatur i heliografii, zdobył duże uznanie za granicą, a jego awangardowe dzieła porównywano do amerykańskiego pop-artu czy surrealizmu. „Kompozycja” jest przykładem interesujących poszukiwań artysty w obrębie różnych mediów sztuki.