Komplikacja 3

ID: 904

32,5 x 44,3 cm w św. p-p.

gwasz, akwarela/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "Jan Tarasin 91"; sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Jan Tarasin 91 / Komplikacja 3"

Datowanie

1991

Tarasina fascynowało pojęcie zmienności, ambiwalencja sił. Ważną rolę odgrywały zarówno kształty, jak i kolory.

Proweniencja:

Uproszczone formy, którymi artysta wypełniał przestrzeń obrazu, nie miały bezpośredniego odniesienia do realnych przedmiotów. Posługując się znakami, figurami geometrycznymi, tworzył abstrakcyjne układy o dynamicznym zestawieniu barwnych plam. Tarasina fascynowało pojęcie zmienności, ambiwalencja sił. Ważną rolę odgrywały zarówno kształty, jak i kolory. W oferowanej, pochodzącej z dojrzałego okresu twórczości pracy, artysta umieścił różnorodne, współistniejące formy. Swobodnie malowane dają wrażenie ruchu. Wykreowany przez Tarasina specyficzny mikroświat daje możliwość szerokich interpretacji.