Kamień i róża

ID: 2537

33 x 24 cm w św. p-p.

monotypia

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "J.Kraupe 1974"

Datowanie

1974

„Kamień i róża” Jadwigi Kraupe-Świderskiej charakteryzuje się poetyckością i wielowarstwową symboliką, które ściśle wiążą się z jej sztuką. Różnorodne zainteresowania artystki: muzyką, filozofią, kulturą Dalekiego Wschodu, astrologią, surrealizmem przekładają się na niezwykle ciekawe kompozycje. Typowym dla Kraupe-Świderskiej zagadnieniem jest problem zmienności, ciągłych metamorfoz. „Kamień i róża” zwraca uwagę kolorystyką i specyficznym „pismem”. Opisywana praca powstała w 1974 roku, kiedy artystce został przyznany Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

napis l. d.: "Kamień i róża ips d’art.V"