Kamerdyner

ID: 3403

22 x 14,6 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. p. g.: T.B.82

Datowanie

1982

Artysta związany z Grupą Krakowską i teatrem Tadeusza Kantora, w swoich kompozycjach przedstawiał fascynacje abstrakcją i malarstwem surrealistycznym. Potwierdzeniem tego było członkostwo Brzozowskiego w międzynarodowym ugrupowaniu artystycznym Phases. Zaczynał od malarstwa figuratywnego, które „ożywiał” wprowadzanymi zniekształceniami ludzi czy przedmiotów. Lekka, nieco groteskowa praca „Kamerdyner”, pokazuje charakterystyczną dla malarza swobodę posługiwania się linią. Lapidarność plamy barwnej podkreśla minimalistyczną formę obrazu.

napis: l. g.: Kamerdyner; na papierze na odwrocie dedykacja: 1983 Kochanemu Jasiowi-Tadeusz