Inferno

ID: 906

48,2 x 35,6 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "lenica"

Mocne zestawienia czerwieni i błękitu oraz charakterystyczny malarski język oparty na abstrakcyjnej formie nawiązującej do taszyzmu i dekalkomanii, tworzą rozpoznawalną dla twórczości artysty kompozycję.

Proweniencja:

– ze spuścizny po artyście

– kolekcja prywatna, Warszawa (od 2000 r.)

Sygnowana, olejna praca została namalowana pełnymi ekspresji pociągnięciami pędzla. Niezwykły dynamizm wyczuwalny w obrazach Lenicy implikowany jest także przez ciekawe zestawienia kolorów. O uznaniu i popularności artysty świadczy obecność jego dzieł w wielu kolekcjach muzealnych (np. Muzeum Narodowego w Krakowie, Poznaniu, Warszawie), a także w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.