Fontanna

ID: 1115

67 x 46,5 cm

gwasz/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "J. Kraupe"

Datowanie

1994

dat. na odwrocie: 1994

Kraupe-Świderska w swojej twórczości upodobała sobie to, co nieuchwytne i zmienne. Dużą rolę w jej malarstwie odgrywał znak i symbol. Różnorodne zainteresowania artystki: muzyką, filozofią, kulturą Dalekiego Wschodu, astrologią, surrealizmem przekładają się na niezwykle ciekawe kompozycje. Typowym dla Kraupe-Świderskiej zagadnieniem był problem zmienności, ciągłych metamorfoz.