Black II. Epicentrum. Qantinum, 2021

ID: 4529

Proweniencja

140 x 140 cm

akryl/płótno

Sygnatura

sygn., dat. i opisany na odwrocie: "EPICENTRUM / BLACK II No 0050 / QANTINUM / 140 x 140 / Jaremi Picz / J Picz / OPOLE 2021"; sygn., dat. i opisany na krośnie: "EPICENTRUM QANTINUM II BLACK II No 0050 JPicz 2021"

Datowanie

2021

Artysta malarz, grafik, rzeźbiarz. W ostatnich latach znakiem rozpoznawczym jego twórczości jest cykl okręgów o odważnych zestawieniach kolorystycznych (także fluorescencyjnych), emanujących wyjątkową głębią. Na początku lat 80. nawiązał współpracę z galerią Wacława Sucheckiego w Düsseldorfie. Aktywny uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych (za granicą przykładowo w Art Carussel du Louvre w Paryżu, Biennale Cannes, wystawa Salon Societe des Artistes Independantes w Grand Palaise w Paryżu czy ekspozycja Joy de Vivre w Menagio Lace Como we Włoszech). Za swoją pracę twórczą uhonorowany m. in. odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrodą International Prize Caravaggio i nominacją do nagrody Maser of Art magazynu ART International Contemporary Magazin.