Czerwony telewizor, 1999

ID: 4487

Proweniencja

81 x 65 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "ZIÓŁKOWSKI · 1999 J · 7 ·"

Datowanie

1999

Kompozycja pochodząca z młodzieńczego okresu twórczości absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych jest ciekawym przykładem talentu artysty, a zarazem początkowych inspiracji malarskich. Jakub Julian Ziółkowski realizuje się zarówno w sztuce figuralnej, jak i abstrakcyjnej. W jego dziełach dostrzega się nawiązania do surrealizmu, malarstwa metafizycznego, a nawet sztuki Dalekiego Wschodu. Artysta indywidualnie prezentował swoje dzieła m. in. w Nowym Jorku, Genewie i Londynie.

napis p. g. (nieczytelny); na odwrocie: opisany na krośnie: "Julian Jakub / Ziółkowski 1999 / …[?]"; pieczęć ramiarska; napis i pieczęć na krośnie