Czaszka

ID: 1122

29 x 20,6 cm w św. p-p.

olej, gwasz/papier

Sygnatura

sygn. u dołu: "F. B. S. 1695. P."

Datowanie

1995

Prowokator, mistrz plakatu i rysunku wypracował oryginalny malarski język oparty na barokowej stylistyce i rozbudowanej metaforze.

na odwrocie oznaczenie: Res Nr 1 poz. 3

Proweniencja:

– z kolekcji Teresy Starowieyskiej

– kolekcja prywatna, Polska

Fascynował się kobiecym ciałem i tematem przemijania, stąd w jego bogatym dorobku obok zmysłowych erotyków obecne są nawiązania do nieuchronności śmierci, ale też surrealizmu, groteski i makabry. Opisywana praca powstała w połowie lat 90. Sygnowana inicjałami i charakterystycznie dla Starowieyskiego antydatowana 300 lat wstecz, znakomicie oddaje malarską wyobraźnię artysty