Bez tytułu, 1962

ID: 6497

Proweniencja

44,5 x 35 cm w św. p-p.

gwasz/papier

Sygnatura

sygn. i opisany p. d.: "PARIS Lenica"; sygn., dat. i opisany na odwrocie: "ALenica / 1962 / PARIS"

Datowanie

1962

Znakomita kompozycja, o charakterystycznej dla tego artysty ekspresyjnej, dynamicznej formie, powstała w miejscowości Saint-Cloud we Francji i należy do tzw. paryskich prac artysty. Lenica przebywał kilkakrotnie w stolicy Francji. Półroczny pobyt artysty w 1958 roku, a następnie kilkukrotne podróże do Paryża w kolejnych latach, świadczą o istotnej roli tego miasta w biografii malarza i jego projektach artystycznych.

"Alfred Lenica", pod red. Beaty Gawrońskiej-Oramus, 2014.