Abstrakcja

ID: 382

40,7 x 28,5 cm w św. p-p.

tusz/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "ALenica"; sygn. i dat. na odwrocie: "ALenica / 1961"

Datowanie

1961

 Pierwsza połowa lat 60. zapisała się ważnymi dla Alfreda Lenicy wydarzeniami artystycznymi. Należą do nich: Grand Prix na I Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (1962 rok), wystawa indywidualna w poznańskim Arsenale (1963 rok), udział w ekspozycji „Konfrontacje 63” w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz przyjęcie artysty do Grupy Krakowskiej (1965 rok).

Proweniencja:

– ze spuścizny po artyście

– kolekcja prywatna, Warszawa (od 2000 r.)