ID: 2192

46,2 x 46,2 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: a. "haska"

  Działalność artystyczna Antoniego Haski jest jedną z najciekawszych w obrębie polskiej sztuki współczesnej. Jego prace rzadko pojawiają się na rynku antykwarycznym, co dodatkowo wpływa na ich unikatowość. Artysta w zupełnie wyjątkowy sposób łączył twórczość plastyczną z filozofią, instalacje i happeningi, architekturę, działalność projektową i sztukę. Pasjonował się malarstwem programowanym, sztuką analizy formy, obiektami kinestetycznymi. Inspiracje czerpał zarówno z psychologii, socjologii, jak i fizyki barwy i światła, co dawało interesujące rezultaty w postaci różnorodnych artystycznych działań i przemyśleń. Jako znakomity pedagog wierzył, że artysta powinien być zaangażowany w życie społeczne, zajmował się również m. in. tematyką humanizacji środowiska pracy.

na odwrocie napis: "A. HASKA / KRAKÓW / ul 1 MAJA 6/18 tel. / 22 97 06" oraz oznaczenia i pieczęcie (nieczytelne)