Żaglówki

ID: 881

48,5 x 68 cm w świetle ramy

olej/płyta

Sygnatura

sygn. l. d.: "R Bratkowski"

Pejzaże były jednymi z ulubionych motywów w twórczości Romana Bratkowskiego. Artysta posiadał dużą wrażliwość i talent w przekładaniu wrażeń z obserwacji natury na płótno malarskie. Janusz Derwojed scharakteryzował pejzaże Bratkowskiego jako „doskonale skomponowane i wykończone, przepojone nastrojem subtelnej melancholii”. Prezentowany obraz „Żaglówki” potwierdza te spostrzeżenia.