Z cyklu: Stroje krakowskie 1

ID: 1655

38,6 x 21 cm w św. p-p.

akwarela/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "A. Setkowicz"

Adam Setkowicz zyskał popularność jako malarz zaprzęgów, scen z polowań, kuligów. W jego malarstwie często pojawia się sceneria zimowa. Dobrze zachowany wizerunek mężczyzny jest świadectwem zainteresowania artysty również tematyką portretową. Bohaterowie obrazów Setkowicza niejednokrotnie przedstawieni są w strojach ludowych.

na odwrocie nalepka firmy ramiarskiej w języku angielskim