Willa w Krynicy

ID: 4562

Proweniencja

23 x 16 cm w św. p-p.

akwarela/papier

Nie posiadał wykształcenia plastycznego, był malarzem naiwnym, tworzącym z czystego talentu i potrzeby uchwycenia otaczającego go świata. Tematem jego prac były wizerunki świętych, portrety kuracjuszy, architektura, widoki miast, willi i pensjonatów, dworce. Nikifora określa się jako malarza plenerowego. Nie dążył jednak do realistycznego odzwierciedlenia rzeczywistości, ale pokazania jej własnymi oczami. Posiadał przy tym niezwykłą intuicję kolorystyczną.

napis u dołu: "400 ZŁ / KRYNICAWILLAOLSIAOIL[?]CA"