Widok na Pont des Arts i Notre-Dame

ID: 11

12 000 zł

Proweniencja

kolekcja prywatna, Kanada

46 x 55 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: J. ZUCKER.

Zucker odważnie zestawiał plamy koloru. Zachwyca szeroka gama tonacji, którą wykorzystywał. Intensywne kolory, tonujące akcenty bieli i popularny paryski motyw oferowanego dzieła, wpisują się w charakterystyczny, pełen ekspresji styl malarza.

Studiował w Jerozolimie i Paryżu. W Nowym Jorku mieszkał i wystawiał swoje prace. Zdobył popularność dekoracyjnymi, soczystymi od barw kompozycjami, głównie pejzażami miejskimi, ale także portretami i martwymi naturami. W twórczości artysty dostrzega się inspiracje malarstwem Chaima Soutine'a. Zucker odważnie zestawiał plamy koloru. Zachwyca szeroka gama tonacji, którą wykorzystywał. Intensywne kolory, tonujące akcenty bieli i popularny paryski motyw oferowanego dzieła, wpisują się w charakterystyczny, pełen ekspresji styl malarza.

na krośnie: Par [?] J. Zucker; na odwrocie napisy, nalepki i pieczęć nowojorskiej galerii