46 x 55 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. p. d.: "J. ZUCKER."
na krośnie: "Par [?] J. Zucker"; na odwrocie napisy, nalepki i pieczęć nowojorskiej galerii
Proweniencja
kolekcja prywatna, Kanada
Zucker odważnie zestawiał plamy koloru. Zachwyca szeroka gama tonacji, którą wykorzystywał. Intensywne kolory, tonujące akcenty bieli i popularny paryski motyw oferowanego dzieła, wpisują się w charakterystyczny, pełen ekspresji styl malarza.
Studiował w Jerozolimie i Paryżu. W Nowym Jorku mieszkał i wystawiał swoje prace. Zdobył popularność dekoracyjnymi, soczystymi od barw kompozycjami, głównie pejzażami miejskimi, ale także portretami i martwymi naturami. W twórczości artysty dostrzega się inspiracje malarstwem Chaima Soutine'a.