Widok na Morskie Oko znad Czarnego Stawu

ID: 1677

67,3 x 90,5 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "m. haneman 1938"

Datowanie

1938

Max Haneman po ukończeniu warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych zamieszkał w Zakopanem. Był również członkiem Związku Zawodowego Polskich Artystów Plastyków Podhalańskich i prowadził sklep z pamiątkami tatrzańskimi. W jego malarstwie pejzaże górskie zajmują więc istotne miejsce. Praca z 1938 roku powstała rok po wystawie dzieł malarza w Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie.