Wesele krakowskie

ID: 1975

54 x 93,5 cm

olej/dykta

Sygnatura

sygn. p. d.: "A. Setkowicz 922" [?]

Uczeń Jana Matejki i Teodora Axentowicza w swoich obrazach przedstawiał m. in. sceny rodzajowe w wiejskim pejzażu, polowania, zaprzęgi konne, widoki Krakowa. Zajmował się działalnością ilustratorską. Scena z pędzącymi w zaprzęgu weselnikami to dekoracyjny obraz artysty

na odwrocie nalepka galeryjna krakowskiego Salonu Sztuki z opisem pracy