Wawel: Kurza Stopa

ID: 3012

32 x 27,7 cm w św. p-p

drzeworyt barwny

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: Wł. Bielecki del. et imp 927.

Datowanie

1927

Władysław Bielecki spośród technik graficznych szczególnie upodobał sobie drzeworyt barwny. Tworzył prace z motywami architektonicznymi i pejzażowymi. Ujęcia krakowskiego Zamku Królewskiego wykonane zostały z dużą starannością i warsztatowym dopracowaniem. Opisywane prace pochodzą z okresu, kiedy miała miejsce indywidualna wystawa artysty w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie (zbiór prac pt. „Wieliczka). W 1927 roku malarz został uhonorowany nagrodą Polskiej Akademii Umiejętności, dwa lata później – srebrnym medalem na Powszechnej Wystawie Krajowej w Poznaniu.

napis autorski l. d.: Wawel: Kurza Stopa. / oryginalny drzeworyt/.