W stajni

ID: 3120

35,5 x 49,5 cm w św. p-p.

akwarela/papier

Sygnatura

sygn. l. d.: "JK" (monogram wiązany)

Juliusz Kossak był doskonałym akwarelistą, miłośnikiem koni. Na słynne targi do Bałty i Chocimia jeździł z Józefem Brandtem. Wizerunki koni w naturalny sposób stanowiły ogromny zasób jego artystycznego dorobku. Obraz „W stajni” stanowi przykład takiej tematyki. Lekkość malowania nadaje pracy dużo uroku.