57 x 67 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. p. d.: T Korpal
na blejtramie napisy (częściowo czytelne): PARKLANDSCHAFT; Antik /…; 65/57;
Tadeusz Korpal był malarzem, pedagogiem, działaczem niepodległościowym. Jak podaje Słownik Malarzy Polskich jego sztuka pozostawała pod wpływem nurtu tradycjonalistycznego i symbolistycznej sztuki krakowskich modernistów, a w późniejszych latach - również postimpresjonizmu. „W parku” to nastrojowy pejzaż utrzymany w stonowanej kolorystyce.