W parku

ID: 1014

74 x 59 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. monogramem wiązanym l. d.: "ww"

Natura była dla Wojciecha Weissa źródłem malarskich inspiracji. Liczne i różnorodne motywy krajobrazowe świadczą o sentymencie do tego tematu: widoki z okna, motywy kalwaryjskiego sadu, nawiązujące do japońskiej stylistyki pejzaże z wypełniającymi kompozycje gałęziami drzew, pejzaże odbite w szybach okien, krajobrazy włoskie. Przykładów jest wiele. Prezentowany obraz to kolejna jego wariacja. Zwraca w niej uwagę monumentalność przyrody i subtelnie oddana gra światłocienia.