34,5 x 48,5 cm
olej/tektura
Sygnatura
sygn. p. d.: "EErb"
Proweniencja
Charakterystyczna, gęsta faktura farby i jeden z popularniejszych motywów podejmowanych przez artystę, składają się na rozpoznawalność stylu Erno Erba w prezentowanej pracy. Scena miejskiego targu w zimowej scenerii, uchwycona z intensywnością i bogactwem koloru, to jedna z najciekawszych prac tego lwowskiego malarza z tym motywem. Artysta sugestywnie oddał realizm targowej sceny, zachowując przy tym nutę niedopowiedzenia i ulotności, typową dla gwarnych scen miejskich.